Kadetkinje uvjerljive protiv Katarine Zrinski, Klarić na 18 pogodaka

Sredinom ožujka, a svega nekoliko dana nakon pobjede nad Lepoglavom u zaostaloj utakmici, kadetkinje Dinama odigrale su i zaostalu utakmicu drugoga kola HNLŽM – Centar te su s 9:0 svladale ekipu Katarine Zrinski.

Povele su mlade Dinamovke na svom terenu pogotkom Karle Jedvaj već u trećoj minuti utakmice, na 2:0 sedam minuta kasnije povisuje Marija Klarić, a Ana Marija Petrović minutu zatim diže rezultat na 3:0. Jedvaj je zatim u 12. , minuti sigurna za domaćih 4:0, dok je peti domaći pogodak u 24. minuti djelo ponovno raspoložene Klarić.

Do odlaska na odmor još je jedan pogodak postigla Petrović te tako Dinamo na poluvremenu ima vodstvo 6:0.

Nastavak susreta donio je nova tri pogotka Klarić, koja tako u kadetskoj konkurenciji broji već 18 postignutih pogodaka u HNLŽM – Centar, a protiv Katarine Zrinski zabijala je još u 43., 56. i 77. minuti.

U sklopu drugoga kola u rujnu je Pregrada svladala Vrbovec 3:0, Agram Rijeku 5:0, a Lepoglava je s Trnavom odigrala 1:1.

Kadetkinje Dinama su tako prestigle Rijeku na drugoj poziciji te s pet pobjeda i jednim neriješenim rezultatom broje 16 bodova, dok ih Rijeka ima 15, a vodeći Agram 19.

HNLŽM – Centar, 2. kolo: Dinamo – Katarina Zrinski 9:0

Dinamo: Hanaček (od 63. Tisanić), Flanak (od 63. Šitum), Skenderi, Kopić, Perica (od 63. Perić), Klarić, Praunsperger, Kramar (od 63. Blaić), Petrović, Jedvaj, Dević (od 53. Dragičević). Treneri: Marija Margareta Damjanović i Mario Mišljenović.

Strijelci: Jedvaj (3., 12.), Klarić (10., 24., 43., 56., 77.), Petrović (11., 38.)