Dinamo s 10:3 svladao Omblu u prvom susretu kvalifikacija za Prvu ligu

Na Maksimiru je odigran prvi susret kvalifikacija za Prvu ligu u kojem je ŽNK Dinamo Zagreb s 10:3 (6:2) svladao ŽNK Ombla.

Povele su gošće uz Dubrovnika 2:0 pogocima Tamare Tripković i Petrunjele Njirić, no nije to omelo domaće igračice koje vrlo brzo poravnavaju rezultat. Prvi domaći pogodak djelo je kapetanice Monike Pemper u 14. minuti, dok izjednačenje osigurava Ivana Stanić u 22. minuti.

Na 6:2 Dinamo odvode Ana Kederov s dva pogotka te Martina Leaković i Petra Benković s po jednim golom.

Sam start drugoga dijela utakmice donio je kazneni udarac za gostujuću ekipu, a koji je realizirala Martina Bošković. Uslijedilo je zatim novo povećanje rezultata u korist domaće ekipe. Na 7:3 povisuje Kederov svojim trećim pogotkom u susretu, autogolom Ozane Milojević rezultat se povisio na 8:3 za Dinamo, dok konačnih 10:3 postavljaju Leaković i Stanić.

Uzvratni susret kvalifikacija na rasporedu je u nedjelju, 17. lipnja, u 13 sati u Dubrovniku.

Kvalifikacije za Prvu ligu, prva utakmica: ŽNK Dinamo Zagreb – ŽNK Ombla 10:3 (6:2)

ŽNK Dinamo Zagreb: Benić, Hubak (od 56. Van As), Skenderi, Kederov, Kopić, Žagar (od 84. Skendrović), Leaković, Pemper, Stanić, Jedvaj, Benković. Treneri: Marija Margareta Damjanović i Mario Mišljenović.

Strijelci: Pemper (14.), Stanić (22., 91.), Kederov (35., 41., 66.), Leaković (40., 84.), Benković (45.)/Tripković (3.), Njirić (12.), Bošković (59.-11m), Milojević (76.-ag)