Dinamovke uvjerljive u gostima kod Katarine Zrinski

Peto kolo Prve HNLŽ odvelo je igračice Dinama u goste kod Katarine Zrinski gdje su slavile 6:0 (0:0).

Iako su mreže mirovale u prvih 45 minuta igre, u nastavku je gošćama bilo potrebno tek pet minuta da postignu prvi pogodak. Sigurna je, pak, bila Petra Benković. Pridružila joj se ubrzo Petra Bračević, a Benković u 64. nastavlja biti raspoložena te dovodi Dinamo u vodstvo 3:0.

Kapetanica Ivana Stanić postigla je četvrti gol za gostujuću ekipu, a Benković je upisala hat-trick u 75. minuti. Stanić je susret zaključila pogotkom za 6:0 u 85. minuti.

Prva HNLŽ, 5. kolo: ŽNK Katarina Zrinski – ŽNK Dinamo Zagreb 0:6 (0:0)

ŽNK Dinamo Zagreb: Benić, Devčić (od 32. Skendrović), Kopić, Žagar, Bartolović (od 88. Kederov), Petrović, Stanić, van As (od 86. Hubak), Skenderi, Bračević, Benković. Treneri: Marija Margareta Damjanović i Mario Mišljenović.

Strijelci: Benković (50., 64., 75.), Bračević (51.), Stanić (73., 85.)