Nakon velike borbe seniorke Dinama ostale bez finala Kupa

Polufinale Hrvatskog nogometnog kupa za žene odvelo je seniorke Dinama u goste Agramu. Nakon velike borbe u odličnoj utakmici, domaćin je bio bolji s 4:2 (2:0).

Iako je domaća ekipa povela 2:0 pogocima Tomislave Matijević i Doris Tomić te se prednošću Agrama otišlo na predah, gošće su odmah po povratku na teren osigurale izjednačenje.

Marija Klarić i Petra Benković poravnale su rezultat na 2:2, no u 65. minuti Matijević se ponovno upisala u listu strijelaca i odvela Agram na 3:2.

Dinamo pred sam kraj susreta ostaje i bez jedne od svojih ključnih igračica, Marije Klarić, koja je ozlijedila koljeno.

Na koncu, Agram osigurava finale pobjedom 4:2 po autogolu Laure Kopić u 93. minuti utakmice.

Nakon utakmice trenerica Marija Margeta Damjanović je kratko kazala:

“Utakmica je bila uistinu odlična te čestitam svim akterima, a posebno svojim igračicama na odličnoj borbi te sretno Agramu u finalu Kupa.”

Čestitke djevojkama i stručnom stožeru ŽNK Dinamo Zagreb na vrlo dobroj sezoni i odličnoj borbi u Hrvatskom nogometnom kupu za žene!

Hrvatski nogometni kup za žene, polufinale: ŽNK Agram – ŽNK Dinamo Zagreb 4:2 (2:0)

ŽNK Dinamo Zagreb: Benić, Skenderi, Kederov, Kopić, Žagar (od 65. Kett Karadak), Klarić (od 81. Skendrović), Leaković (od 67. Van As), Pemper, Stanić, Jedvaj, Benković (od 77. Petrović). Treneri: Marija Margareta Damjanović i mario Mišljenović.

Strijelci: Matijević 17., 65., Tomić 18./Klarić 50., Benković 53., Kopić 90.+3-ag