Pomurje slavilo nakon odlične predstave Dinama

Prva ekipa ŽNK Dinamo Zagreb gostovala je u slovenskim Beltincima gdje je s najboljom ekipom slovenske lige, Pomurjem, odigrala prijateljski susret.

Iako su igračice Dinama poražene 4:7, pokazale su se u odličnom svjetlu i dobrano su se borile.

Povele su domaće igračice u 12. minuti kada je sigurna Biljana Bradić, a ista igračica sigurna je četiri minute kasnije za domaćih 2:0.

Prvi gol za gošće u 17. minuti postigla je Marija Klarić da bi na 2:2 u 21. minuti poravnala Ivana Stanić. Manja Rogan kod domaće je ekipe postavila rezultat 3:2 u 32. minuti, no Klarić u 35. minuti osigurava još jedno izjednačenje u susretu.

Dvije minute kasnije Tjaša Tibaut dovodi Pomurje u vodstvo 4:3, dok Klarić u 43. minuti postavlja 4:4, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Velika borba nastavila se i u drugom poluvremenu, no efikasnije su tada domaće igračice koje pogocima Tibault u 53. minuti, Helenne Hercigonje Moulton u 60. minuti te Bradić u 87. minuti osiguravaju konačnu pobjedu 7:4.

Prijateljska utakmica: ŽNK Pomurje Beltinci – ŽNK Dinamo Zagreb 7:4 (4:4)

Dinamo: Benić, Hanaček, Kederov, Kopić, Žagar, Skendrović, Klarić, Pemper, Stanić, Čanjevac, Jedvaj, Purković, Petrović, Medvedovski. Treneri: Marija Margareta Damjanović i Mario Mišljenović.