Poraz Dinama u Kupu Hrvatske

Igračice Dinama u prvom su, povijesnom nastupu u Hrvatskom nogometnom kupu za žene pretrpjele poraz od aktualnih i višestrukih prvakinja Hrvatske, igračica Osijeka.

Ždrijeb je u prvom kolu Kupa na Maksimir doveo ŽNK Osijek koji je slavio 11:0. Poveo je Osijek u 11. minuti preko Ivane Maltašić da bi devet minuta kasnije Mateja Andrlić povisila na 2:0. Treći gostujući pogodak djelo je Marie Kunštek u 23. minuti, zatim je sigurna Violeta Baban u 34. minuti i s 4:0 Osijek odlazi na predah.

U nastavku, točnije, u 50. minuti za 5:0 sigurna je Maja Joščak, a ista igračica zabija i pet minuta kasnije, kao i u 61. minuti kada postiže hat-trick, dok svoj četvrti pogodak postiže u 69. minuti. Andrlić u 72. minuti osigurava svoj drugi gol na utakmici, Izabela Lojna postavlja 10:0 u 81. minuti, kao i konačnih 11:0 dvije minute kasnije.

U preostalim susretima prvoga kola Kupa Marjan je slavio nad Rijekom 3:2, Split nad Neretvom 2:1, Agram nad Podravskim Sesvetama 14:0, Trnava nad Koprivnicom 9:0, Pregrada nad Lepoglavom 5:3, a Katarina Zrinski nad Viktorijom 3:2.

KUP: Dinamo – Osijek 0:11

Dinamo: Benić (od 74. Hanaček), Hubak (od 25. Benković), Kederov, Kopić, Žagar (od 65. Medvedovski), Skendrović (od 47. Kakarigi), Klarić, Pemper, Stanić, Devčić, Jedvaj. Treneri: Marija Margareta Damjanović i Mario Mišljenović