Seniorke pružile odličan otpor u Splitu

Seniorke ŽNK Dinamo Zagreb pružile su odličan otpor i sjajnu borbu u Splitu u sklopu prvoga kola Lige za prvaka 1. HNLŽ, no na kraju su upisale 2:3 (1:2) poraz od ŽNK Split.

Povela je gostujuća ekipa u 25. minuti utakmice preko Petre Bračević, no pred sam kraj prvoga poluvremena domaća ekipa preokreće rezultat u svoju korist (2:1) pogocima Matee Bošnjak i Aide Hadžić. U nastavku susreta, točnije, u 61. minuti, Karla Kurkutović osigurava novo izjednačenje, no u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti, Tea Krznarić zabija za domaću pobjedu 3:2.

1. HNLŽ, Liga za prvaka, 1. kolo: ŽNK Split – ŽNK Dinamo Zagreb 3:2 (2:1)

Strijelci: Bošnjak (42.), Hadžić (45.+2), Krznarić (90.+7)/Bračević (25.), Kurkutović (61.)

ŽNK Dinamo Zagreb: Filipović, Spajić, Kopić (od 35. Skenderi), Petarić, Stanić, Taritaš, Zdunić, Jedvaj, Bračević (od 94. Žagar), Bartolović, Kurkutović. Trenerica: Marija Margareta Damjanović.