ŽNK Dinamo Zagreb osvajač Hrvatskog nogometnog kupa za žene!

Seniorke ŽNK Dinamo Zagreb osvajačice su Hrvatskog nogometnog kupa za žene za sezonu 2023./2024.! U finalu je ŽNK Dinamo Zagreb bio bolji od ŽNK Osijek sa 6:5 (1:1), nakon izvođenja kaznenih udaraca, te tako ispisao nove sjajne retke u klupskoj povijesti.

U finalnom susretu povela je ekipa ŽNK Dinamo Zagreb pogotkom Lee Zdunić u 23. minuti, dok u 36. minuti Marija Damjanović osigurava izjednačenje (1:1).

Nakon što je regularni dio utakmice završio 1:1, pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca.

Izvođenju kaznenih udaraca prva je pristupila Zdunić koja nije uspjela osigurati vodstvo svojoj ekipi, mrežu ŽNK Osijek sačuvala je Ariana Vasilki Anastasiadis. Izabela Lojna zatim zabija za 2:1, dok  Helena Spajić poravnava rezultat. Pokušaj Lorene Balić zaustavlja Ana Filipović, nakon čega Ana Bartolović odvodi ŽNK Dinamo Zagreb u 3:2 vodstvo. Sigurne su zatim Maja Joščak, Jyoti, Barbara Živković i Ivana Stanić za rezultat 4:5 u korist ŽNK Dinamo Zagreb. Filipović zatim brani novi kazneni udarac, ovoga puta Eni Pernar, nakon čega Ana Grdiša loptu šalje preko gola. Mateja Bulut potom trese gredu, dok Kashmina zabija za konačnih 6:5, slavlje ŽNK Dinamo Zagreb i naslov osvajačica Hrvatskog nogometnog kupa za žene.

Hrvatski nogometni kup za žene, finale: ŽNK Osijek – ŽNK Dinamo Zagreb 5:6 (1:1, 1:1)

Strijelci: Damjanović (36.)/Zdunić (23.)

ŽNK Dinamo Zagreb: Filipović, Kopić, Žagar (od 87. Kashmina), Spajić, Jyoti, Stanić, Kiran, Zdunić, Grdiša, Stančić (od 89. Huzanić), Bartolović. Trenerica: Marija Margareta Damjanović.