Poraz na gostovanju kod Olmissuma

U sklopu petoga kola 1. HMNLŽ seniorke ŽMNK Dinamo Zagreb upisale su 4:5 (2:3) poraz od MNK Olmissum.

Povela je domaća ekipa preko Ane Ursić u drugoj minuti utakmice, dok dvije minute kasnije na 1:1 izjednačava Marija Žagar. Ana Grdiša u 11. minuti odvodi gostujuću ekipu u vodstvo 2:1, no Victoria-Alesandra Nikpalj u 13. i Elizabeta Balić u 17. preokreću rezultat za 3:2 MNK Olmissum. Nika Petarić osigurava novo izjednačenje rezultata u 23. minuti, dok Ursić u 31., svojim drugim pogotkom u susretu, odvodi domaće igračice na 4:3. Grdiša je, također, svojim drugim golom u utakmici, pet minuta kasnije sigurna za izjednačenje 4:4, dok konačnih 5:4 postavlja Ozana Milojević u 39. minuti utakmice.

1. HMNLŽ, 5. kolo: MNK Olmissum – ŽMNK Dinamo Zagreb 5:4 (3:2)

Strijelci: Ursić (2., 31.), Nikpalj (13.), Balić (17.), Milojević (39.)/Žagar (4.), Grdiša (11., 36.), Petarić (23.)

ŽMNK Dinamo Zagreb: Tomkić, Žagar, Petarić, Grdiša, Pejić, Filipović, Jantol, Stančić. Treneri: Marija Margareta Damjanović i Dino Bartoluci.